Trening ABS brzuchtrening absTrening Abs na mięśnie brzucha. Ten program ćwiczeniowy powstał po czterech latach szczegółowych badań nad zagadnieniem mięśni brzucha i był prowadzony jak większość tego typu testów na Uniwersytecie w Stanford.

Osoby, które stworzyły trening abs 2 twierdzą, że 95% osób, które rozpoczynają ćwiczenia zgodnie z ich wskazówkami, zauważa postępy w ciągu czternastu dni pracy.
Zestaw ćwiczeń zawarty w tym treningu, nie zabiera nam więcej czasu niż około 6 minut, trzy-cztery razy w tygodniu, czyli inaczej jak w treningu 6 Weidera. Sekret tego programu tkwi nie w ćwiczeniach, a w tym, jak one współdziałają ze sobą. Wzajemne oddziaływanie tych ćwiczeń na siebie, jest o wiele większe niż w chwili, kiedy wykonywalibyśmy je osobno.

Trening ABS trochę teorii

Skuteczność naszej pracy, nad kondycją mięśni, zależ głównie od przestrzegania kilku, kluczowych zasad biomechanicznych. Zasady te pozwalają odróżnić ćwiczenia wydajne oraz bezpieczne od tych, które nimi nie są. To, jak mięśnie brzucha wyglądają zależy od naszych mięśni, jak i od naszej masy tłuszczowej, której powinieneś mieć jak najmniej.

Trening ABS wpływ na mięśnie

Wszystkie mięśnie posiadają kurczliwość i w momencie, kiedy zostają pobudzone przez system nerwowy, są w stanie skurczyć się do 2/3 swej długości startowej. Ta cecha w połączeniu z umiejscowieniem poszczególnych naszych mięśni, umożliwia nam, wykonywanie wszelkich ruchów.

Mięśnie brzucha, nie tylko umożliwiają ruchy tułowia, ale także chronią narządu, które znajdują się w głębi. Dodatkowo warto zauważyć że współdziałają one z prostownikami kręgosłupa, dzięki czemu jesteśmy w stanie zachować prawidłową postawę.

Trening ABS a tkanka tłuszczowa na brzuchu

Każdy wie, że im tkanka tłuszczowa jest większa, tym trudniej zauważyć pod nią mięśnie. Aby pozbyć się sadła, należy zastosować odpowiednią dietę, a także prowadzić trening aerobowy, który dzięki swojej intensywności pozwoli spalić nam sporą ilość kalorii. Należy pamiętać także, że samo ćwiczenie mięśni brzucha, nie zmniejszy ilości tłuszczu nagromadzonego na nich.

Wszystko przez fakt, iż wykonywanie treningu na pojedyncze grupy mięśni nie pozwoli nam na dostateczne straty kalorii. Jego nadmiar są w stanie zmniejszyć jedynie ćwiczenia oddziałujące na całe ciało. Dobrym przykładem będzie tutaj: bieganie, pływanie, jazda na rowerze.

Rozwój mięśni brzucha w treningu ABS

  • Cel w postaci ładnego brzucha osiągniesz w momencie kiedy:
    Wykonywane ćwiczenia muszą opierać się na pracy mięśni brzucha, a nie na ruchach, gdzie mięśnie brzucha pełnią jedynie funkcję wspomagającą.
  • Mięśnie muszą dostać wycisk, należy pracować z większym obciążeniem i większą intensywnością, niż tą do jakiej są przyzwyczajone.
  • Musisz poddawać mięśnie do pracy w różnych płaszczyznach, aby wszystkie włókna zostały zmuszone do pracy.

To by było na tyle ogólnej teorii i wskazówek dotyczących trening abs 2, jak i ogólnie treningu mięśni prowadzących do uzyskania płaskiego brzucha.
6 Weidera - Inne ciekawe wpisy

  • Płaski brzuch w 2 tygodniePłaski brzuch w 2 tygodnie Płaski brzuch w 2 tygodnie? Nie ma cudownej pigułki lub diety, która sprawi, że będziesz mieć płaski brzuch w 2 tygodnie i jeśli masz więcej niż 10 do 15 kilogramów […]
  • 6 Weidera efekty6 Weidera efekty 6 Weidera efekty ćwiczeń na mięśnie brzucha. Jak w każdej dyscyplinie sportu, systematyczność jest najlepszym rozwiązaniem. Kluczem do jakichkolwiek efektów jest Twoja […]
  • Dieta na masę mięśniowąDieta na masę mięśniową Dieta na mase i przyrost masy mięśniowej. Bez odpowiedniej diety na mase, nie można oczekiwać, aby uzyskać przyrost masy mięśniowej, którego oczekujesz. Nie wystarczy […]
  • 6 Weidera harmonogram ćwiczeń6 Weidera harmonogram ćwiczeń 6 Weidera harmonogram ćwiczeń. Plan 6 Weidera zakłada dwa warianty treningu: 1. Ćwiczenia wykonywane przez 7 dni w tygodniu. 2. Ćwiczenia wykonywane z jednym dniem […]
  • 6 Weidera opinie6 Weidera opinie 6 Weidera opinie o ćwiczeniach. Tutaj możesz dodać swoją opinię o treningu i ćwiczeniach aerobicznej szóstki Weidera. Jeśli jeszcze nie stosujesz tego skutecznego […]

dieta na płaski brzuch


Dodaj swoja opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pokarz Przyciski
Schowaj Przyciski