Rzeźbienie brzucha w domurzeźbienie brzuchaRzeźbienie brzucha w domu. Twój brzuch zamiast kaloryfera zaczyna przypominać oponkę? Jeżeli nie chcesz do tego dopuścić, musisz zacząć jak najszybciej. Wystarczą tylko drobne zmiany w codziennym jadłospisie, intensywniejsza aktywności fizyczna oraz mniej stresów.

Wcale nie musisz chodzić na siłownię i spędzać kilku godzin na siłowni. Jeżeli masz w sobie wystarczająco dużo motywacji, wyrzeźb swój brzuch w domu. Jest to możliwe, ale musisz mieć pewność, że właśnie tego chcesz. Że na płaskim brzuchu naprawdę ci zależy.

W innym wypadku wszystkie twoje starania mogą pójść na marne. Gdy pojawi się chwila zwątpienia – co jest bardzo możliwe – możesz zniweczyć dotychczasowe osiągnięcia. Musisz pamiętać, że rzeźbienie brzucha jest procesem długotrwałym, a oczekiwanie na efekty wymaga cierpliwości.

Rzeźbienie brzucha – zasady prawidłowego treningu

Czy zastanawiałeś się może kiedyś, dlaczego jednym udaje się wypracować kaloryfer, a innym nie? Otóż musisz wiedzieć, że ci, którzy zwykle oczekują natychmiastowych rezultatów, paradoksalnie zwykle ich nie osiągają. W tej dążności „po trupach do celu”, najczęściej popełniają mnóstwo błędów, które uniemożliwiają im wyrzeźbienie brzucha. Nie chcesz należeć do tej grupy? Dowiedz się, jak ćwiczyć by rzeźbienie brzucha w domu przyniosło zadowalające efekty.

Podstawowym błędem, jaki popełniają osoby, które ze wszelką cenę chcą mieć idealny „sześciopak” jest nieprawidłowe oddychanie, a nawet jego brak. Widok ćwiczącej osoby, która wstrzymuje oddech, by wykonać dużo więcej brzuszków, jest bardzo częsty. Podobnie jak widok ludzi, którzy oddychają odwrotne aniżeli powinni. Tymczasem jest to największy błąd, który skutkuje jedynie zaczerwienieniem twarzy, skokiem ciśnienia oraz bólem głowy, a nie wyrzeźbionym brzuchem.

Chcesz uniknąć tych błędów? Pamiętaj, że prawidłowe oddychanie jest podstawą efektywnego treningu. Wdech powinien następować w fazie oddalania się od siebie przyczepów mięśniowych – gdy dochodzi do rozciągania mięśni (faza ekscentryczna). Wydech zaś powinien odbywać się w momencie kurczenia się mięśni – w momencie zbliżania się przyczepów (faza koncentryczna).

Kolejnym błędem są proste plecy w trakcie wykonywania ćwiczeń. Warto mieć świadomość, że w takiej sytuacji nie trenujemy mięśni brzucha, lecz mięśnie proste grzbietu. Jeżeli chcesz wzmocnić brzuch i go wyrzeźbić, musisz pamiętać, by mieć zaokrąglone plecy w trakcie zbliżania przyczepów.

Osoby, które przymierzają się do wyrzeźbienia brzucha, mając spore pokłady tkanki tłuszczowej, ignoruj ćwiczenia aerobowe. Stawiają natomiast na trening na rzeźbę. Tymczasem jest to ogromny błąd. Ćwicząc w taki sposób nawet bardzo intensywnie, kaloryfer się nie pojawi. Dlaczego?

Rewelacyjny spalacz tłuszczu na brzuchu sprawdź >>>

Otóż trening mięśni brzucha należy rozpocząć od pozbycia się tłuszczyku, który przysłania mięśnie. Ćwiczenia aerobowe (tlenowe) są koniecznością w przypadku tych osób, które mają „oponkę”.

Pamiętaj – rzeźbienie brzucha w domu, rozpoczynaj od treningu aerobowego (30 minut pływania, joggingu, skakania na skakance, jazdy na rowerze, bieżni).

 
6 Weidera - Inne ciekawe wpisy

  • 6 Weidera uwagi i wskazówki6 Weidera uwagi i wskazówki 6 Weidera uwagi, wskazówki i praktyczne porady. Harmonogram 6 Weidera przewidziany na 42 dni, ale nie koniecznie trzeba się tego trzymać. Miało to nadać ogólny schemat […]
  • Ćwiczenia A6WĆwiczenia A6W Ćwiczenia A6W czyli aerobowa szóstka weidera. Aby poprawnie wykonywać ćwiczenia 6 Weidera nie potrzebujesz żadnych specjalnych przyrządów. Wystarczy Kawałek podłogi […]
  • 6 Weidera efekty6 Weidera efekty 6 Weidera efekty ćwiczeń na mięśnie brzucha. Jak w każdej dyscyplinie sportu, systematyczność jest najlepszym rozwiązaniem. Kluczem do jakichkolwiek efektów jest Twoja […]
  • Jak mieć płaski brzuch?Jak mieć płaski brzuch? Jak mieć płaski brzuch? Jeśli chcesz mieć płaski brzuch, będziesz musiał zmienić swój sposób jedzenia i zastosować ćwiczenia fizyczne. Większość osób myśli, że mogą […]
  • 6 Weidera dieta6 Weidera dieta 6 Weidera dieta przydatna przy ćwiczeniach. Przy aerobicznej szóstce Weidera najlepiej jest stosować dietę wysokobiałkową, lub po prostu spożywać dużo białka, które […]

dieta na płaski brzuch


Dodaj swoja opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pokarz Przyciski
Schowaj Przyciski