Przyrost masy mięśniowejprzyrost masy mięśniowejJak uzyskać przyrost masy mięśniowej? Wiele osób nie wie o tym, że istnieją dobre sposoby na budowanie masy mięśniowej i są też mniej skuteczne metody na przyrost masy mięśniowej. I dlatego wiele osób trenuje w niewłaściwy sposób, a kończy się to sfrustrowaniem i brakiem zadowalających wyników.

Trenowanie w niewłaściwy sposób, nie oznacza tylko powolnych efektów, ale będzie to również oznaczać, urazy i kontuzje, które mogą utrudniać wykonywanie swoich treningów w regularnym i prawidłowym rytmie.

Kulturystyka jest również uważana za naukę o własnym organizmie. Podczas treningów obserwujesz swój wzrost i zaczynasz poznawać mechanizmy powodujące przyrost masy mięśniowej. Trening na masę to odpowiednio dobrane ćwiczenia, które po zastosowaniu odpowiedniej kombinacji serii pozwalają uzyskać pożądane wyniki.

Po pierwsze, wiele osób uważa, że w celu zbudowania dużych mięśni, muszą wykonywać ćwiczenia na te same mięśnie codziennie. Jest to w istocie poważny błąd. Efekt takich treningów będzie dokładne przeciwieństwem tego, co chcesz osiągnąć. Zamiast budować mięśnie, będziesz w rzeczywistości tracił je coraz bardziej.

Podczas podnoszenia dużych ciężarów mięśnie nie stają się większe. Ciężki trening powoduje celowe uszkadzanie włókien mięśni. Więc, jak myślisz która część ćwiczeń sprawia, że mięśnie stają się większe? Cóż, będziesz zaskoczony,ale mięśnie rosną podczas odpoczynku i regeneracji.

Na przykład, jeśli trenujesz biceps, to celowo sprawiasz, że jest on wyczerpany. Gdy mięsień jest wyczerpany, ciało będzie reagować, produkując więcej tkanki mięśniowej w uszkodzonym mięśniu, w tym przypadku jest to biceps. Najszybsza droga do naprawy mięśni po treningu i budowanie masy mięśniowej jest sen i dobra dieta na mase. Sen to czas, w którym naprawa mięśni jest najbardziej efektywna.

Szybki przyrost masy mięśniowej

Tak więc kluczem powodującym szybki przyrost masy mięśniowej jest rzeczywiście dostarczyć organizmowi wystarczająco dużo odpoczynku po treningu, aby mógł się zregenerować. Nie jest wskazane, aby pracować codziennie nad tą samą grupą mięśni, ponieważ mięśnie nie będą miały wystarczającej ilości czasu na regenerację.

Somatodrol silny suplement na masę >>

Potrzeba co najmniej dwa dni, aby w nastąpiła regeneracja kontuzjowanych włókien mięśniowych. Tkanka mięśniowa i włókna stają się wtedy znacznie większe i silniejsze. Więc, staraj się tak trenować, aby każda grupa mięśniowa miała wystarczająco dużo czasu na regenerację i wzmocnienie.

Dobrym przykładem może być tu trening na klatkę piersiową i triceps w pierwszym dniu, plecy i biceps na drugi dzień, a nogi i ramiona na dzień trzeci. Mięśnie brzucha powinny być trenowane codziennie z zastosowaniem 6 Weidera.

Staraj się wykonywać cztery do pięciu ćwiczeń na każdą grupę mięśniową z 3 seriami po 10 powtórzeń każda.

Jednak, warto też zmieniać ćwiczenia dla każdej grupy mięśni, co dwa tygodnie, w celu uniknięcia przyzwyczajenia mięśni, dzięki temu mięśnie cały czas są trenowane efektywnie, co zapobiega stagnacji.

Kolejnym błędem, popełnianym przez wielu adeptów kulturystyki, jet to, wykonują ćwiczenia w zbyt szybkim tempie. Być może myślą, że jest to bardziej efektywny sposób budowania masy mięśniowej, ale jest to w rzeczywistości błędne rozumowanie. Musisz wykonywać ćwiczenia w płynny, kontrolowany sposób. Ruchy powinny być powolne z maksymalnymi skurczami mięśni.

Są to tylko niektóre z odpowiednich sposobów, aby budować masę mięśniową. Zawsze należy pamiętać, że przyrost masy mięśniowej to nie tylko podnoszenie ciężarów, ale jest to cały system, który trzeba wykonać, aby można osiągnąć pożądane wyniki w najkrótszym możliwie terminie.

W rzeczywistości jest to bardzo realne, aby zbudować niezłe mięśnie w ciągu zaledwie kilku tygodni. Powstaje jeszcze pytanie jakie odżywki na mase zastosować i czy warto rozważyć użycie hormonu wzrostu.
6 Weidera - Inne ciekawe wpisy

  • Sterydy anaboliczne skutki uboczneSterydy anaboliczne skutki uboczne Sterydy anaboliczne - czy mogą być niebezpieczne dla zdrowia? Steroidy są to syntetyczne pochodne męskich hormonów płciowych, które są znane jako testosteron i zwykle […]
  • Jakie odżywki na masę mięśniowąJakie odżywki na masę mięśniową Jakie odżywki na masę zastosować? Jestem osobą, która w sposób sceptyczny podchodzi do wszelakich odżywek i suplementów diety, posiadając na ich temat adekwatne zdanie, […]
  • Trening ABS brzuchTrening ABS brzuch Trening Abs na mięśnie brzucha. Ten program ćwiczeniowy powstał po czterech latach szczegółowych badań nad zagadnieniem mięśni brzucha i był prowadzony jak większość […]
  • Dieta na masę mięśniowąDieta na masę mięśniową Dieta na mase i przyrost masy mięśniowej. Bez odpowiedniej diety na mase, nie można oczekiwać, aby uzyskać przyrost masy mięśniowej, którego oczekujesz. Nie wystarczy […]
  • Jak zwiększyć metabolizmJak zwiększyć metabolizm Jak zwiększyć metabolizm przy treningu na masę. Organizm ludzki posiada funkcję, która powoduje przemianę pożywienia w energię. Im bardziej organizm zwiększa procent […]

dieta na płaski brzuch

Brak komentarzy

Dodaj swoja opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pokarz Przyciski
Schowaj Przyciski