Dieta na płaski brzuchdieta na płaski brzuchCzy istnieje dieta na płaski brzuch? Lubimy dobrze zjeść i dobrze się napić. Jednak takie nawyki żywieniowe szybko się zemszczą. Nim się obejrzymy z płaskiego brzucha zrobi się oponka, a ze spodni będą wyglądały „boczki”. Znasz ten scenariusz z własnego doświadczenia? Pewnie już zdążyłeś zapomnieć, jak wygląda płaski brzuch.

Dieta na płaski brzuch, która dodatkowo będzie zgodna z podstawowymi zasadami zdrowego żywienia sprawi, że pozbędziesz się niechcianej oponki.

Same ćwiczenia nie wystarczą – dieta na płaski brzuch

Znam wiele osób, które ciężko trenują swoje mięśnie brzucha, chcąc pozbyć się nieestetycznych fałdek i boczków. Niestety nawet po kilku miesiącach ćwiczeń nie widzą efektu. Czy to znaczy, że cały trening nie jest skuteczny? Bardzo możliwe, że osoby te mają mocne i wyrzeźbione mięśnie.

Jednakże są one skrzętnie ukryte pod warstwą tłuszczu. A to oznacza, że nawet najlepsze ćwiczenia na mięśnie brzucha nie będą w stanie zredukować tkanki tłuszczowej. Co zatem należy robić, by mieć płaski brzuch? Dieta jest podstawą.

Płaski brzuch dieta – z czego zrezygnować?

Chcesz pozbyć się oponki i spłaszczyć brzuch? Koniecznie musisz przyjrzeć się swojemu dotychczasowemu jadłospisowi, a następnie wyeliminować z niego te produkty, które są sprzymierzeńcami tkanki tłuszczowej.

Na początek weźmy pod lupę proste węglowodany. Jeśli chcesz mieć płaski brzuch, musisz na zawsze pożegnać się z białym pieczywem i białym makaronem. Jeżeli jesteś amatorem wszelkiego rodzaju słodkości, i z nich musisz zrezygnować. To właśnie te produkty przede wszystkim odpowiadają za wystający brzuszek. Dostarczają wyłącznie pustych kalorii oraz wzmagają uczucie głodu. To sprawia, że nigdy nie jesteśmy najedzeni i wciąż sięgamy po kolejne przekąski.
Jednak to nie koniec wyrzeczeń, aby móc cieszyć się płaskim brzuchem. Diety nie mogą zakłócać także żadne produkty smażone. Fast-foodom, pączkom, chipsom czy panierowanym kotletom musisz powiedzieć NIE.

Musisz także ograniczyć spożywanie roślin strączkowych. Powodują one bowiem wzdęcia, co sprawia, że brzuch nie jest płaski lecz zaokrąglony, a Tobie towarzyszy uczucie ciężkości. Nie rezygnuj z nich jednak całkowicie, bowiem większość z nich to doskonałe źródła białka – sojusznika w walce z tłuszczykiem.

Twoi sprzymierzeńcy na drodze do płaskiego brzucha

Dość już ograniczeń. Pora poznać produkty, które powinny koniecznie znaleźć się w diecie. Są to produkty, które przyczyniają się do usprawnienia przemiany materii oraz do likwidowania wzdęć i zaparć – wrogów płaskiego brzucha.

Przede wszystkim pamiętaj o białku – składniku, który skutecznie zwalcza tkankę tłuszczową. W codziennym jadłospisie nie powinno więc zabraknąć jajek, chudego mleka oraz jego przetworów, ryb oraz orzechów i migdałów.

Nie możesz zapomnieć także o węglowodanach, ale tylko tych złożonych. To właśnie one stanowią źródło cennych składników odżywczych, a jednocześnie wspomagają proces spalania tkanki tłuszczowej. Warto więc spożywać produkty pełnoziarniste, które dodatkowo obfitują w błonnik. Ten z kolei przyczynia się do przyspieszenia metabolizmu oraz odpowiada za lepszą perystaltykę jelit.

Wszystkich tych, którzy mają nadzieję, że istnieje specjalna dieta na płaski brzuch i odchudzanie brzucha, uświadamiam, że takowej nie ma. Jeżeli chcemy pozbyć się oponki, musimy przede wszystkim mieć świadomość swoich błędów żywieniowych i robić wszystko, by je wyeliminować. A płaski brzuch prędzej czy później się pojawi.
6 Weidera - Inne ciekawe wpisy

  • Płaski brzuch w 2 tygodniePłaski brzuch w 2 tygodnie Płaski brzuch w 2 tygodnie? Nie ma cudownej pigułki lub diety, która sprawi, że będziesz mieć płaski brzuch w 2 tygodnie i jeśli masz więcej niż 10 do 15 kilogramów […]
  • 6 Weidera uwagi i wskazówki6 Weidera uwagi i wskazówki 6 Weidera uwagi, wskazówki i praktyczne porady. Harmonogram 6 Weidera przewidziany na 42 dni, ale nie koniecznie trzeba się tego trzymać. Miało to nadać ogólny schemat […]
  • 6 Weidera dieta6 Weidera dieta 6 Weidera dieta przydatna przy ćwiczeniach. Przy aerobicznej szóstce Weidera najlepiej jest stosować dietę wysokobiałkową, lub po prostu spożywać dużo białka, które […]
  • 6 Weidera efekty6 Weidera efekty 6 Weidera efekty ćwiczeń na mięśnie brzucha. Jak w każdej dyscyplinie sportu, systematyczność jest najlepszym rozwiązaniem. Kluczem do jakichkolwiek efektów jest Twoja […]
  • 6 Weidera opinie6 Weidera opinie 6 Weidera opinie o ćwiczeniach. Tutaj możesz dodać swoją opinię o treningu i ćwiczeniach aerobicznej szóstki Weidera. Jeśli jeszcze nie stosujesz tego skutecznego […]

dieta na płaski brzuch


Dodaj swoja opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pokarz Przyciski
Schowaj Przyciski