Ćwiczenia odchudzające brzuchćwiczenia odchudzająceĆwiczenia odchudzające – kiedy nasza waga staje się zbyt duża w stosunku do wzrostu oraz budowy ciała, w niektórych miejscach zauważamy zwiększoną tkankę tłuszczową zaczynamy myśleć o odchudzaniu.

Dość często szukamy cudownej diety pozwalającej objadać się naszymi ulubionymi smakołykami i jednocześnie chudnąć. Najczęściej podejmujemy decyzję o rozpoczęciu ćwiczeń czyli gimnastyki, chcemy ćwiczyć najwyżej 15 minut aby się nie zmęczyć a w szczególności nie spocić.
Choć z praktyki i obserwacji jasno wynika, że takie metody nie przynoszą zamierzanych rezultatów. Odpowiednią metodą pozwalającą na schudnięcie jest połączenie dużej ilości wysiłku fizycznego ze zmniejszeniem ilości zjadanych posiłków, a w szczególności naszych ulubionych ciast, lodów oraz smażonych potraw.

W czasie intensywnych ćwiczeń nie możemy zastosować głodówki, ale trzeba starać się odżywiać rozsądnie: chuda, niesmażone mięso a najlepiej ryby, mniej sosów, minimalne ilości słodyczy, dużo warzyw oraz owoców, dużo niesłodzonych płynów – w taki sposób w skrócie powinna wyglądać nasza dieta na płaski brzuch.

Najlepsze ćwiczenia odchudzające:

  • W przypadku gdy wybieramy sporty odchudzające na pierwszym miejscu stawiamy pływanie. Wystarczy półgodziny dziennie.
  • Dość skuteczną metodą jest bieganie, ale nie trucht, tylko dość szybki bieg. Odpowiednią dawką jest 20 – 30 minut dziennie.
  • Jazda na rowerze jest także dużo pomocna jeżeli zdecydowaliśmy się na odchudzanie, szczególnie przetłuszczonych ud i bioder. Trzeba utrzymywać tempo 12 -15 km/godz. Dzienną dawką jest przynajmniej 10 km.
  • Tak samo dobrymi sposobami są marsze, spacery, głównie górskie wycieczki, ale gdy trwają przynajmniej 2 – 5 godzin. Zdajemy sobie dobrze sprawą, iż nie każdy ma czas aby dziennie iść w góry na 5 godzin, jeździć rowerem 10 km oraz biegać czy pływać przez pół godziny.

Trzeba postarać się codziennie uprawiać choć jedną z form aktywności, a natomiast w weekendy oraz wakacje nawet kilka sportów. Jak najbardziej początkowe próby będą przerażające i będziemy niezwykle zmęczeni, ale jednak po kilku – kilkunastu dniach będziemy czuli się o niebo lepiej, a po miesiącu będziemy zauważać różnice w naszej tkance tłuszczowej oraz wyglądzie całej sylwetki.

W przypadku gdy naprawdę jest ciężko wyjść na świeże powietrze i tam pozbyć się zbędnej masy to możemy ćwiczyć w domu niektóre asany jogi bądź wykonywać ćwiczenia odchudzające określone partie ciała.

Niżej znajduje się opis gimnastyki oraz pomocnych ćwiczeń na schudnięcie, skutecznych jeżeli będziemy stosować systematycznie w różnych zestawach, przez co najmniej 40 – 60 minut.

Ćwiczenia odchudzające należy wykonywać 2 – 3 godziny po posiłku a najlepiej z pustym żołądkiem.
6 Weidera - Inne ciekawe wpisy

  • 6 Weidera uwagi i wskazówki6 Weidera uwagi i wskazówki 6 Weidera uwagi, wskazówki i praktyczne porady. Harmonogram 6 Weidera przewidziany na 42 dni, ale nie koniecznie trzeba się tego trzymać. Miało to nadać ogólny schemat […]
  • Płaski brzuch w 2 tygodniePłaski brzuch w 2 tygodnie Płaski brzuch w 2 tygodnie? Nie ma cudownej pigułki lub diety, która sprawi, że będziesz mieć płaski brzuch w 2 tygodnie i jeśli masz więcej niż 10 do 15 kilogramów […]
  • 6 Weidera dieta6 Weidera dieta 6 Weidera dieta przydatna przy ćwiczeniach. Przy aerobicznej szóstce Weidera najlepiej jest stosować dietę wysokobiałkową, lub po prostu spożywać dużo białka, które […]
  • Rzeźbienie brzucha w domuRzeźbienie brzucha w domu Rzeźbienie brzucha w domu. Twój brzuch zamiast kaloryfera zaczyna przypominać oponkę? Jeżeli nie chcesz do tego dopuścić, musisz zacząć jak najszybciej. Wystarczą tylko […]
  • Jak mieć płaski brzuch?Jak mieć płaski brzuch? Jak mieć płaski brzuch? Jeśli chcesz mieć płaski brzuch, będziesz musiał zmienić swój sposób jedzenia i zastosować ćwiczenia fizyczne. Większość osób myśli, że mogą […]

dieta na płaski brzuch

Najnowsze komentarze
  1. Arek

Dodaj swoja opinię

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pokarz Przyciski
Schowaj Przyciski